To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Na moście jego imienia, pod Pomnikami Pierwszego Transportu do KL Auschwiz i Ofiar Stalinizmu oraz na Mszy Świętej w kościele pw. św. Maksymiliana    -   10/5/2013
13 maja: Urodziny Rotmistrza Pileckiego
13 maja postać Ochotnika do Auschwitz, autora pierwszych raportów o Holokauście, ikony Żołnierza Wyklętego i patrona aktywnego sprzeciwu wobec obu totalitaryzmów XX wieku, które tak dotkliwie doświadczyły naszą ojczyznę i kontynent, upamiętniona zostanie w Tarnowie w kilku miejscach. Organizatorzy - Obywatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości zachęcają każdego patriotę do złożenia w tym dniu hołdu Bohaterowi Bohaterów.

Ogloszenie

Dzień 13 maja od wielu lat obchodzony jest jako nieoficjalne Święto Rotmistrza Witolda Pileckiego (ulicami wielu polskich miast przejdą m.in. Marsze Pileckiego).
Tego właśnie dnia, 112 lat temu urodził się ten jeden z największych, ale wciąż mało obecnych w świadomości narodowej Polaków, polskich bohaterów narodowych.

Postać Ochotnika do Auschwitz, autora pierwszych raportów o Holokauście, ikony Żołnierza Wyklętego i patrona aktywnego sprzeciwu wobec obu totalitaryzmów XX wieku, które tak dotkliwie doświadczyły naszą ojczyznę i kontynent, upamiętniona zostanie w Tarnowie w kilku miejscach.
Przed południem i przez cały poniedziałkowy dzień organizatorzy zapraszają mieszkańców miasta do dekorowania Mostu Rotmistrza Pileckiego (w ciągu ulicy Starodąbrowskiej i Mostowej, na Wątoku).
O godzinie 17:15 pod Pomnikiem Pierwszego Transportu do KL Auschwitz przy ul. Bóżnic rozpoczną się główne uroczystości obywatelskie rotmistrzowskiego dnia. Po odśpiewaniu hymnu, odczytaniu apelu i złożeniu kwiatów uczestnicy uroczystości przejdą pod Pomnik Ofiar Stalinizmu, gdzie zapalony zostanie m.in. Znicz Pamięci.
O godzinie 18:30 uroczystości w Tarnowie uwieńczy Msza Święta w intencji Ojczyzny i za spokój Duszy Rotmistrza w Kościele pw. św. Maksymiliana, przy ul. Urszulańskiej 7.

Zapraszamy do uczestnictwa w tarnowskich Urodzinach Rotmistrza ! W najskromniejszy nawet, kameralny, ale godny sposób, oddajmy hołd jednemu z największych naszych rodaków, skazanemu na zapomnienie wyłącznie ze względu na swoją osobistą wielkość i niezłomne przywiązanie do klasycznej triady najcenniejszych dla polskich patriotów wartości: Bóg - Honor - Ojczyzna.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 28, 2023 10:48:31
IP     : 34.229.131.158
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : ciezkowice.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html