To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   W niedzielę 19 stycznia w Wierzchosławicach    -   14/1/2014
140 urodziny Witosa z Jarosławem Kaczyńskim
W najbliższą niedzielę (19 stycznia) w Wierzchosławicach odbędą się ogólnopolskie obchody 140 rocznicy urodzin Wincentego Witosa, których organizatorem jest NSZZ RI „Solidarność”. Weźmie w nich udział m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Ogloszenie

O godz. 11 w Kościele Parafialnym w Wierzchosławicach pod przewodnictwem Ks. Bp Andrzeja Jeża, Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej, odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Polskich Rolników.
Po nabożeństwie odbędzie się uroczyste przejście uczestników ze sztandarami pod grób W. Witosa w Wierzchosławicach, gdzie wiązanki kwiatów złożą przedstawiciele rolniczej Solidarności oraz Prezes J. Kaczyński.
O godz. 13 w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach rozpocznie się konferencja naukowa. Otworzy ją Wojciech Włodarczyk, przewodniczący Małopolskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność”.
Następnie zaplanowano wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego i senatora Jerzego Chróścikowskiego, przewodniczącego NSZZ RI „Solidarność”.
Prof. Włodzimierz Bernacki, poseł na Sejm RP wygłosi wykład „Wincenty Witos – człowiek symbol niezależnego ruchu ludowego”, a Janusz Wojciechowski, poseł do Parlamentu Europejskiego będzie mówił o równych szansach dla polskiej wsi. „Wiara i Kościół zawsze była i jest na pierwszym miejscu w środowisku wiejskim” – to z kolei myśl przewodnia wystąpienia ks. Jerzego Uchmana, duszpasterza rolników Diecezji Rzeszowskiej.

- Zapraszamy rolników z całej Polski, a szczególnie z Małopolski – mówi jeden z organizatorów uroczystości Dawid Chrobak, radny powiatowy i działacz rolniczej „S” z Ziemi Tarnowskiej. – Chcemy uczcić urodziny wybitnego przywódcy chłopskiego i chcemy by było to święto radosne. Rolnicza Solidarność ma do tego prawo jak chyba nikt inny, gdyż w czasach komunistycznych była pierwszym niezależnym związkiem rolników w obronie wartości gospodarstw rodzinnych, a w latach osiemdziesiątych minionego stulecia jej działacze składali wiązanki kwiatów na grobie Witosa, gdy tego oficjalnie robić nie można było.
Organizację uroczystości wspiera Starosta Tarnowski Roman Łucarz, który jest m.in. w komitecie organizacyjnym obchodów tej rocznicy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 28, 2023 09:23:48
IP     : 34.229.131.158
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : ciezkowice.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html